Aktuality

Práce s pedigem a nocování páťáků
Žáci 5. ročníku se zúčastnili školní akce nazvané Učíme se s pedigem a nocujeme ve škole. Tato akce probíhala 16. - 17. listopadu. Nejprve se děti naučily pracovat s pedigem, prací je provázela Janina Peroutková s kamarádkou.
Beseda se speciálním pedagogem panem Mgr. Jiřím Haldou
Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit besedu týkající se výchovy malých dětí. Beseda se koná 29. listopadu v 16 hodin v jídelně základní školy.
Pohádky na statku
Divadélko z Hradce Králové nás znovu velmi pobavilo. Smích se vyloudil na tvářích dětí i učitelů. Tentokráte přijeli herci s Pohádkou na statku, kde si zahrál nejen pan statkář, ale i zloděj a mnoho domácích zvířat.
Beseda s panem Mgr. Tomášem Hrudou
Zveme Vás na zajímavou přednášku do Základní školy v Rynárci s panem Mgr. Tomášem Hrudou, která se koná v pátek 10. listopadu v 17 hodin ve školní jídelně.
Mobilní planetárium
V letošním roce jsme vyzkoušeli novinku mobilní planetárium. Pro děti bylo jistě zajímavé nafukovací planetárium. Dozvěděly je zajímavé informace o životě kolem nás.
Halloween v ŠD 2017
Paní vychovatelka Andrea Dejmková i letos připravila společně s dětmi z páté třídy halloweenskou stezku. Práce na přípravě této akce začaly pár týdnů předem. Nejdříve si děti namalovaly dýně, vyzdobily si družinu a nástěnku na chodbě.
Vítání občánků na Obecním úřadě v Rynárci
Děti z kroužku fléten nacvičily krátké pásmo k vítání nových rynáreckých občánků. Písničky k vystoupení si vybraly z nabídky a je třeba dodat,že jejich nácvik se zdařil. V pásmu byly také básničky, hra na flétnu a samozřejmě přání mladým rodinám.
Zvířátka ve škole
Dne 16.10. za námi přijela krásná zvířátka se svým chovatelem. Letos jsme se mohli podívat na opravdu krásná zvířátka, z nichž některá se hodí jako domácí mazlíček. Některá naopak jako mazlíček nejsou vůbec vhodná.
Dopravní výchova ve čtvrté třídě - podzim
Na začátku října vyrazili čtvrťáci na dopravní hřiště do Pelhřimova. V učebně si zopakovali dopravní značky, situace na křižovatkách, chování chodců, cyklistů v dopravním provozu. Na hřišti si vyzkoušeli jízdu zručnosti a nejpomalejší jízdu.
Prvňáci u hasičů
Dne 29.9. byla 1. třída na návštěvě u hasičů v Pelhřimově. Děti si prohlídly hasičská auta, oblékly uniformy a vyzkoušely práci s vysílačkou. Největším zážitkem pro ně byla projížďka hasičským autem.Děkujeme p. Váňovi za prohlídku,nové informace a dárky.
Vyhodnocení prázdninového čtení
27.září proběhlo vyhodnocení prázdninového čtení. Ve spolupráci s knihovnicí v Rynárci paní Katkou Truplovou a Obecním úřadem (paní Vlaďkou Nováčkovou) děti, které přes prázdniny přečetly tři knihy a vyplnily o nich pracovní listy získaly malou odměnu.
Polední volné hodiny ve 3. a 4. třídě
Děti letos tráví hodiny po obědě ve třídě. Mohou si tady kreslit, číst časopisy, knížky a hrát hry. Kdo si potřebuje odpočinout, položí se na koberec na polštářek.
Třeťáci a čtvrťáci sbírali byliny
Po loňské návštěvě Fytonapu si děti odhlasovaly, že budou přes prázdniny sbírat byliny. Zapojila se polovina dětí ze třídy, někteří i se svými sourozenci a rodiči či babičkami.
Prohlídka tahače
Děti z naší školy měly možnost prohlédnout si tahač pana Rosenkranze, ten jim řekl, kolik stojí, jakou má spotřebu, jak dlouho vydrží funkční, kolik ujede za rok kilometrů a mnoho dalších zajímavých informací.
Jak už je zvykem i letos si děti z 5. třídy připravili pro prvňáčky pohádkovou cestu, na které mladší spolužáci plnili zajímavé úkoly. Počasí se vydařilo a celá akce mohla být zakončena ohýnkem s opékáním vuřtů. Děkujeme páťákům za přípravu akce.
Princezna na hrášku
Marionety jsou opět v naší škole. Tentokrát nám pan Hrubec zahrál pohádku Princezna na hrášku. Děti se při ní pobavily, zasmály se a vůbec si nepřály konec pohádky. Čas tu letěl příliš rychle, protože divadlo bylo skvělé.
Výstava v rynárecké knihovně
Naši prvňáci,třeťáci a čtvrťáci navštívili knihovnu v Rynárci. Do konce září tu probíhá výstava paní spisovatelky Smolíkové s názvem Na hradě Bradě, což je komiksová kniha. Paní spisovatelka k nám na jaře zavítá do školy.
První školní den - prvňáci
Prvňáčci byli 1. školní den slavnostně přivítáni panem starostou a panem ředitelem. Starší žáci si pro ně připravili pásmo krásných básniček, písniček a zahráli na flétny. Žáci dostali hodně hezkých dárků od školy, obce i Kraje Vysočina.
Aktuality - archiv 2016/2017
Aktuality - archiv 2015/2016

Přidáno 30. 8. 2016, autor: Pavel Just

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

TOPlist