Aktuality

Předvánoční bruslení
Tradičně s dětmi vyrážíme za bruslením na zimní stadion. Skoro 40 dětí si užilo 90 minut bruslení. Tato akce je oblíbena i u rodičů, kteří nám rovněž pomáhají s odvozem batohů a s kluky si pak zahrají hokej.
Život v lese
Děti z první třídy si s paní Kosovou z Centra ekologické výchovy v Pelhřimově povídaly o životě stromů a zvířatech v lese. Nejprve si povídaly o stromech, jejich částech a výživě. Následovala práce se zvířátky. Kde které zvířátko žije, čím se liší.
Vánoční dílnička s rodiči
V pondělí 10. prosince bylo v první třídě poměrně rušno. Sešla se zde skupinka prvňáčků a jejich rodičů za účelem tvorby vánočních dekorací.
Vánoční akademie 2018
Přípravy na akademii začaly už před poměrně dlouhou dobou. Nejprve výběrem správného nápadu pro děti. Následovaly nácviky po třídách a v kroužcích, aby v týdnu před akademií mohl začít nácvik všech zúčastněných v tělocvičně.
Čertí škola - projektový den v 1. třídě
V úterý 4. prosince se prvňáci učili v čertí škole. Den začali čertím tancem a tanečkem s okováním čertovského koníka. Poznávali písničky z pohádek, vystříhali si čertí ponožku a vytvořili čertí hlavu. Také vymýšleli čertí jména.
Vánoční výstava v knihovně
Děti z 1. - 3. třídy zavítaly do rynárecké knihovny na vánoční výstavu, kde si mohly koupit drobné dárky pro své blízké, kamarády nebo i pro sebe.
CEV Mravenec 2.+3.třída
Ve 2. a ve 3. třídě proběhla přednáška z CEV Mravenec Pelhřimov na téma Les v noci. Žáci se seznámili se zvířaty, která žijí v noci v lese. Zajímavé bylo vyprávění o sovách.
Mikulášská nadílka 2018
Mikuláš, anděl a čertíci zavítali po roce do našich tříd. Nejdříve se podívali na prvňáky. Tam ale žádná zlobidla nejsou, děti hodné. Nikoho si tedy čerti v pytli neodnesli.
Rozsvěcení stromečku
V předvečer první adventní neděle děti z kroužku fléten již po osmé vystupovaly na tradičním rozsvěcení stromečku v Rynárci. Letos bylo opravdu zimní počasí. Lehounká sněhová pokrývka dodala sváteční atmosféru. Vystoupení se dětem povedlo.
Plavecké závody
Letošní plavecký výcvik se nachýlil ke svému konci. Děti ze 3. a 4. třídy absolvovaly 10 dvouhodin výcviku. Na konci se vždy konají plavecké závody. A kdo letos uspěl? A jak si děti užily v relaxační zóně? To zjistíme níže.
Příprava na advent a zdobení stromečku
I v družině se pilně připravovalo na advent. Nejdříve děti připravovaly výzdobu na Obecní úřad. Jako každý rok je dekorace tvořena dětmi z dostupných materiálů. Poslední listopadový den děti nazdobily stromeček před Obecním úřadem.
Cesta čaje - Srí Lanka
V polovině listopadu za námi do školy přijela paní Hanka Koukalová, která prožila určitou dobu na Srí Lance. Povídala nám, jak to chodí, než se čaj dostane do našeho šálku. Organizace MISSIO - pomáhá dětem, aby mohly chodit na Srí Lance do školy.
Tancování
V ranní družině se často tančí. Je vidět, že všechny holky mají rády pohyb a tanec zvlášť. Jsou šikovné a dokáží si vymyslet vlastní taneční kreace.
Hry
I ve školní družině se slavilo sto let naší republiky. Děti hrály hru týkající se českých zemí. A je vidět, že je hra zaujala.
Práce s pedigem a nocování páťáků
Jako každý rok si páťáci vyzkoušeli pletení z pedigu spojené s nocováním ve škole. Tentokráte se zúčastnily i tři maminky. Výrobky se povedly a noc proběhla v pořádku.
Vyhodnocení turnaje ve florbalu
Děti z kroužku kopané se pod vedením pana ředitele zúčastnily florbalového turnaje v Pelhřimově. Skončily sice na 4. místě, ale opět jsme byli jako jediná malotřídní škola v turnaji. Děti dokázaly porazit i žáky velké městské školy. Zaslouží si pochvalu.
Vítání občánků 2018
Po roce se opět na Obecním úřadu konalo vítání nových občánků. Děti z kroužku fléten nacvičily krátké pásmo plné básniček, ukolébavek a her na flétničku. Svým vystoupením udělaly radost rodičům miminek, ale i ostatním posluchačům z řad rodičů.
Vysazení lípy
Ke 100. výročí vzniku naší republiky byla v neděli 28.10.2018 vysazena v areálu školy lípa. Nachází se v prostranství mezi základní školou a novou mateřskou školou. Přejeme tomuto našemu národnímu stromu dobrou mízu, statný kmen, výborný květ a mnoho let.
Podzimní tvoření v 1. třídě
První listopadové odpoledne se v první třídě vyrábělo z přírodních materiálů. Maminky přišly se svými školními ratolestmi, některé i s mladšími dětmi a s chutí se pustily společně s dětmi do vyrábění podzimních dekorací.
Halloween v družině
Děti z páté třídy společně s paní vychovatelkou připravily pro mladší spolužáky halloweenskou stezku. Přípravy na tuto akci probíhaly už několik dní předem. Děti si malovaly obrázky na výzdobu družiny.
Prázdninové sešity - 2. třída
O prázdninách zažili druháci hodně dobrodružství a zábavy. Vše pilně zapisovali do prázdninových sešitů, které pak četli ve škole. Sešity byly opravdu nádherné - spousta fotek, obrázků, krásného psaní. Od paní učitelky dostali všichni žáci sladkou odměnu.
Projektový den
Na konci října proběhl projektový den ke 100. výročí založení naší republiky. Děti z celé školy navštívily výstavu k tomuto výročí v rynárecké knihovně. Zaposlouchaly se do tónů naší hymny a dozvěděly se, jak vznikla.
Hodiny v 1. třídě
Máme za sebou skoro dva měsíce pilné práce. Dokážeme již číst slabiky, pomalu zvládáme lehké počítání a na školu jsme si již možná i zvykli. Příští týden nás čeká společné tvoření s podzimní tematikou.
Sovičky ŠD
Ve školní družině se opět malovalo. Tentokráte se tvořily sovičky, které nyní družinu zdobí.
Interaktivní hra do vlastivědy
Děti ve 3. a 4. třídě se bavily s interaktivní hrou určenou do hodin vlastivědy. Nejprve se dozvěděly nové informace, prošly se hrou a nakonec odpovídaly na otázky, které korespondovaly s informacemi ve hře.
Vyhodnocení prázdninového čtení
Na začátku října došlo k vyhodnocení prázdninového čtení knížek. Tuto soutěž pro děti připravujeme ve spolupráci s rynáreckou knihovnou. Letos byla vyhlášena i nová soutěž s názvem Já a kniha o prázdninách. Této soutěže se zúčastnily pouze dvě žákyně.
Dravci
V pondělí 8. 10. k nám opět zavítal pan Hořák se svými zvířátky. Jejich program objednáváme každý rok. Pan Hořák si pro děti vozí na ukázku různá zvířátka ze záchranné stanice. Teď to byli dravci.
Pohádka s loutkami
Po roce k nám opět zavítalo divadlo. Tentokráte s pohádkou O princi z pohádky.
Plavecký výcvik
Plavecký výcvik letos absolvuje většina dětí naší školy. Třetí a čtvrtá třída má povinnou plaveckou výchovu v rozsahu 20 hodin (10x). Ostatní žáci pojedou na 10 hodin(5x).
Práce se stavebnicemi
V hodině pracovních činností se děti často baví prací se stavebnicemi. Nyní to byli prvňáčci a druháčci. Ti starší pracovali se stavebnicí ROTO a prvňáci se stavebnicí na principu Lega.
Pohádková cesta 2018
Na začátku září proběhla Pohádková cesta pro prvňáčky, kterou pro ně připravily děti z páté třídy. Společná trasa začínala u školy a počasí nám letos opravdu přálo.
Práce v hodině v první třídě
Naši prvňáčcci si zvykají na své nové povinnosti ve škole. Přechod ze školky do školy bývá náročný. Formy výuky jsou hravé a z očí dětí vidím, že i zábavné.
První školní den u prvňáčků
Od zápisu do první třídy uběhlo několik měsíců a nastal čas uvítat nové prvňáčky v naší škole. Do školy přišli prvňáčci se svými rodiči. Uvítali je nejdříve společenským programem naši starší žáci, kteří si pro ně připravili básničky a písničky.
Práce s korálky ve školní družině
V ranní družině se děti věnovaly práci se zažehlovacími korálky. Velmi je to bavilo a a vytvořily pěkné obrázky.
Aktuality - archiv 2016/2017
Aktuality - archiv 2015/2016

Přidáno 30. 8. 2016, autor: Pavel Just

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

   

TOPlist