Aktuality

Malování na počítači
V Pelhřimově nám vzorně reprezentovala žákyně páté třídy v malování na počítači. A podařilo se jí soutěž vyhrát. Blahopřejeme a děkujeme.
Zápis do mateřské školy 2019/2020
Zápis do mateřské školy se koná v úterý 7.5. od 8.00 - 11.00 a od 12.00 - 16.00 hodin.
Noc a Andersenem 2019
Podruhé jsme se jako škola zúčastnili Noci s Andersenem. Letos se konala 29.března. Sešli jsme se v 18 hodin, rozdělili se do družstev, posadili se a pomalu se naše nocování začalo odvíjet.
Tvoření písmen tělem
V 1. třídě jsme o hodině českého jazyka tvořili písmenka pomocí svých vlastních těl. Děti to velice bavilo a nechtělo se jim skončit se zobrazováním písmen.
Beseda se spisovatelkou
Stejně jako vloni k nám přijela v březnu na besedu paní spisovatelka. Tentokráte to byla paní Zuzana Pospíšilová, která píše knížky pro dětské čtenáře. Akce vznikla ve spolupráci s rynáreckou knihovnou, s kterou velice dobře spolupracujeme.
Školička pro prvňáky a předškoláky
V úterý 19.3. proběhla pro budoucí prvňáčky seznamovací přípravná akce "Školička pro prvňáky a předškoláky". Prvňáci ukázali, co se naučili a osvojili a společně s předškoláky plnili různé úkoly a soutěže. Vloženy i fotky.
Zápis do 1. ročníku  do základní školy pro šk. rok 2019/2020
Zápis do 1. třídy pro školní rok 2019/2020 se koná ve středu 3. dubna od 12 do 16 hodin v základní škole Rynárec.
Veselé zoubky - 2019
Naši prvňáčci se zapojili do preventivního programu Veselé zoubky, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Program byl plný činností týkající se jak zubů, stravy, péče o chrup. Nechyběla ani pohádka o Hurvínkovi.
Družina má talent 2019
Ve středu 13. března byla tělocvična hezky nazdobena pro soutěž Družina má talent, která se u nás také opakovaně koná. Letos se přihlásilo do soutěže devět soutěžících - jednotlivců či skupin. A bylo se na co dívat.
Únor v 1. třídě
Naše první třída žije hrou. V hodinách se věnujeme činnostnímu učení, učení se samokontrolou a zážitkovému učení. Toto vše můžeme nabídnout dětem i proto, že malotřídní škola má obrovskou výhodu - tou je menší počet žáků ve třídě.
Florbálek s tatínky - 6. ročník
Ve čtvrtek před jarními prázdninami se tělocvična zaplnila dětmi, jejich tatínky a také jednou tetou, aby se všichni zúčastnili již tradičního turnaje ve florbale, který pořádá náš pan ředitel.Letos je to již 6. ročník.
Práce se stavebnicí -2. třída
Před jarními prázdninami jsem si zpestřili výuku prací se stavebnicí ROTO. Děvčata stavěla domečky, kočičky, zajíčky a pejsky. Kluci stavěli jeřáby, plachetnice, traktory. Práce se stavebnicí se všem líbila a domluvili jsme se, že budeme stavět častěji.
Karneval 2019
Karnevalové veselí ovládlo tělocvičnu. I když venku bylo hezky, po sobotním obědě se pomalinku začala zaplňovat škola. A co se v ní dělo? Rej masek zaplnil školu - doktorky, vojáci, víly, princezny, kuchtík, masky zvířátek a také rodiče.
Recitační soutěž 2018
Školní kolo recitace už zná své vítěze a poražené. Všichni žáci naší školy se sešli ve středu 13.2. v tělocvičně při recitaci. Porotu tvořili žáci i učitelé. A jak to vše dopadlo?
TONDA OBAL NA CESTÁCH
Děti všech ročníků se účastnily ekologického programu TONDA OBAL NA CESTÁCH. Už víme, do kterých kontejnerů a jak máme třídit odpad, který vytváříme. Plasty patří do žlutých, sklo do zelených a bílých, papír do modrých a elektro do červených kontejnerů.
Dentální hygiena
Ve třech skupinách u nás proběhla dentální hygiena, kterou připravili studenti stomatologie z Plzně - slečna Škodová a pan Brož. Nejdříve se s pohádkou o zoubku Viktorovi seznámili děti z 1. a 2. třídy.
Valentýn
Povídání o svatém Valentýnovi, rozdání přáníček z krabičky Valentýnky a mnoho dalšího ve školní družině.
Pracovní činnosti  - výroba žabiček
Žáci 1. a 2. třídy vyráběli o hodině pracovních činností krásné žabičky.Všichni se moc snažili - malovali, stříhali a lepili. Práce jim šla pěkně od ruky a nakonec si každý odnesl domů hezkou žabičku.
Svíčková
Paní kuchařky nám občas ok obědu uvaří svíčkovou omáčku, za kterou jsou odměněni písničkou zpívanou dětmi z páté třídy. Vždy se sejde v jídelně najednou celá škola a všichni naslouchají tónům písně o svíčkové a knedlících.
Bruslení před vysvědčením
Leden utekl jako voda a my jsme znovu vyrazili do Pelhřimova za bruslením. Tuto akci mají děti rády. Ráno vyrážíme bez batůžků do Pelhřimova, kde se přezujeme do bruslí, které nám přivezl pan Pelíšek, kterému tímto děkujeme.
Pololetní vysvědčení 2018
A je to tady - hodnocení práce dětí za 1. pololetí. Někteří přišli do školy s očekáváním, jak to učitelé rozhodli a co nakonec dostanou na vysvědčení, jiní to moc neřešili. Prvňáčci si dopoledne povídali, jak to asi vypadá a kdy to vysvědčení už bude.
Skupinová práce v 5. třídě
Děti ze 4. a 5. třídy pracují o hodině také ve skupinách. Spojená třída má mnoho svých výhod, kdy starší žáci pomáhají mladším, učí se vzájemně komunikovat a spolupracovat a také řešit problémy spojené s argumentací pro a proti.
Co už umí naši prvňáčci
Máme skoro pololetí a naši prvňáčci už si zvykli na školní prostředí. I učení jim jde výborně. Zvládají skládat věty, které i čtou, dokáží již napsat pár slov a i počítání se nám daří. Jistě jsou ale plni očekávání, jaké bude jejich první vysvědčení.
Minizvonek  - soutěž ve zpěvu
Lucka PLášilová po výborném výkonu a nabitých zkušenostech z předchozích ročníků obsadila v okresním kole individuální pěvecké soutěže Pelhřimovský minizvonek krásné 2. místo. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!!!
Vánoce ve školní družině
V pátek 21. prosince se děti do ranní družiny určitě moc těšily. Čekalo na ně tady vánoční překvapení v podobě velkého množství dárků - jak pro kluky, tak i pro holky. Jako vždy tato chvilka je plná napětí, co nám asi bude naděleno.
Vánoční besídky ve třídách
Po rozdání dárečků v družině se děti rozešly do svých tříd a tam si pro ně třídní učitelé připravili vánoční besídky. Někdo se díval na film, jiná třída vyráběla, povídala si, ale nakonec se stejně nejvíc kamarádi těšili na dárečky.
Vyrábíme ovocné dekorace
Před Vánoci jsme si vyrobili z jablíček voňavou dekoraci. Na tvoření jsme použili jablíčka z vlastních zahrádek, hřebíček, svíčku a stužky. Tato dekorace nám zpříjemní vánoční svátky, které brzy nastanou.
Kroužek kopané
Pro holky a pro kluky je na škole také kroužek fotbalu, ve kterém se mladší děti věnují také všesportovní průpravě a rozvoji pohybových dovedností - rychlosti, síle, obratnosti, pohyblivosti a vytrvalosti.
Předvánoční bruslení
Tradičně s dětmi vyrážíme za bruslením na zimní stadion. Skoro 40 dětí si užilo 90 minut bruslení. Tato akce je oblíbena i u rodičů, kteří nám rovněž pomáhají s odvozem batohů a s kluky si pak zahrají hokej.
Život v lese
Děti z první třídy si s paní Kosovou z Centra ekologické výchovy v Pelhřimově povídaly o životě stromů a zvířatech v lese. Nejprve si povídaly o stromech, jejich částech a výživě. Následovala práce se zvířátky. Kde které zvířátko žije, čím se liší.
Vánoční dílnička s rodiči
V pondělí 10. prosince bylo v první třídě poměrně rušno. Sešla se zde skupinka prvňáčků a jejich rodičů za účelem tvorby vánočních dekorací.
Vánoční akademie 2018
Přípravy na akademii začaly už před poměrně dlouhou dobou. Nejprve výběrem správného nápadu pro děti. Následovaly nácviky po třídách a v kroužcích, aby v týdnu před akademií mohl začít nácvik všech zúčastněných v tělocvičně.
Čertí škola - projektový den v 1. třídě
V úterý 4. prosince se prvňáci učili v čertí škole. Den začali čertím tancem a tanečkem s okováním čertovského koníka. Poznávali písničky z pohádek, vystříhali si čertí ponožku a vytvořili čertí hlavu. Také vymýšleli čertí jména.
Vánoční výstava v knihovně
Děti z 1. - 3. třídy zavítaly do rynárecké knihovny na vánoční výstavu, kde si mohly koupit drobné dárky pro své blízké, kamarády nebo i pro sebe.
CEV Mravenec 2.+3.třída
Ve 2. a ve 3. třídě proběhla přednáška z CEV Mravenec Pelhřimov na téma Les v noci. Žáci se seznámili se zvířaty, která žijí v noci v lese. Zajímavé bylo vyprávění o sovách.
Mikulášská nadílka 2018
Mikuláš, anděl a čertíci zavítali po roce do našich tříd. Nejdříve se podívali na prvňáky. Tam ale žádná zlobidla nejsou, děti hodné. Nikoho si tedy čerti v pytli neodnesli.
Rozsvěcení stromečku
V předvečer první adventní neděle děti z kroužku fléten již po osmé vystupovaly na tradičním rozsvěcení stromečku v Rynárci. Letos bylo opravdu zimní počasí. Lehounká sněhová pokrývka dodala sváteční atmosféru. Vystoupení se dětem povedlo.
Plavecké závody
Letošní plavecký výcvik se nachýlil ke svému konci. Děti ze 3. a 4. třídy absolvovaly 10 dvouhodin výcviku. Na konci se vždy konají plavecké závody. A kdo letos uspěl? A jak si děti užily v relaxační zóně? To zjistíme níže.
Příprava na advent a zdobení stromečku
I v družině se pilně připravovalo na advent. Nejdříve děti připravovaly výzdobu na Obecní úřad. Jako každý rok je dekorace tvořena dětmi z dostupných materiálů. Poslední listopadový den děti nazdobily stromeček před Obecním úřadem.
Cesta čaje - Srí Lanka
V polovině listopadu za námi do školy přijela paní Hanka Koukalová, která prožila určitou dobu na Srí Lance. Povídala nám, jak to chodí, než se čaj dostane do našeho šálku. Organizace MISSIO - pomáhá dětem, aby mohly chodit na Srí Lance do školy.
Tancování
V ranní družině se často tančí. Je vidět, že všechny holky mají rády pohyb a tanec zvlášť. Jsou šikovné a dokáží si vymyslet vlastní taneční kreace.
Hry
I ve školní družině se slavilo sto let naší republiky. Děti hrály hru týkající se českých zemí. A je vidět, že je hra zaujala.
Práce s pedigem a nocování páťáků
Jako každý rok si páťáci vyzkoušeli pletení z pedigu spojené s nocováním ve škole. Tentokráte se zúčastnily i tři maminky. Výrobky se povedly a noc proběhla v pořádku.
Vyhodnocení turnaje ve florbalu
Děti z kroužku kopané se pod vedením pana ředitele zúčastnily florbalového turnaje v Pelhřimově. Skončily sice na 4. místě, ale opět jsme byli jako jediná malotřídní škola v turnaji. Děti dokázaly porazit i žáky velké městské školy. Zaslouží si pochvalu.
Vítání občánků 2018
Po roce se opět na Obecním úřadu konalo vítání nových občánků. Děti z kroužku fléten nacvičily krátké pásmo plné básniček, ukolébavek a her na flétničku. Svým vystoupením udělaly radost rodičům miminek, ale i ostatním posluchačům z řad rodičů.
Vysazení lípy
Ke 100. výročí vzniku naší republiky byla v neděli 28.10.2018 vysazena v areálu školy lípa. Nachází se v prostranství mezi základní školou a novou mateřskou školou. Přejeme tomuto našemu národnímu stromu dobrou mízu, statný kmen, výborný květ a mnoho let.
Podzimní tvoření v 1. třídě
První listopadové odpoledne se v první třídě vyrábělo z přírodních materiálů. Maminky přišly se svými školními ratolestmi, některé i s mladšími dětmi a s chutí se pustily společně s dětmi do vyrábění podzimních dekorací.
Halloween v družině
Děti z páté třídy společně s paní vychovatelkou připravily pro mladší spolužáky halloweenskou stezku. Přípravy na tuto akci probíhaly už několik dní předem. Děti si malovaly obrázky na výzdobu družiny.
Prázdninové sešity - 2. třída
O prázdninách zažili druháci hodně dobrodružství a zábavy. Vše pilně zapisovali do prázdninových sešitů, které pak četli ve škole. Sešity byly opravdu nádherné - spousta fotek, obrázků, krásného psaní. Od paní učitelky dostali všichni žáci sladkou odměnu.
Projektový den
Na konci října proběhl projektový den ke 100. výročí založení naší republiky. Děti z celé školy navštívily výstavu k tomuto výročí v rynárecké knihovně. Zaposlouchaly se do tónů naší hymny a dozvěděly se, jak vznikla.
Hodiny v 1. třídě
Máme za sebou skoro dva měsíce pilné práce. Dokážeme již číst slabiky, pomalu zvládáme lehké počítání a na školu jsme si již možná i zvykli. Příští týden nás čeká společné tvoření s podzimní tematikou.
Sovičky ŠD
Ve školní družině se opět malovalo. Tentokráte se tvořily sovičky, které nyní družinu zdobí.
Interaktivní hra do vlastivědy
Děti ve 3. a 4. třídě se bavily s interaktivní hrou určenou do hodin vlastivědy. Nejprve se dozvěděly nové informace, prošly se hrou a nakonec odpovídaly na otázky, které korespondovaly s informacemi ve hře.
Vyhodnocení prázdninového čtení
Na začátku října došlo k vyhodnocení prázdninového čtení knížek. Tuto soutěž pro děti připravujeme ve spolupráci s rynáreckou knihovnou. Letos byla vyhlášena i nová soutěž s názvem Já a kniha o prázdninách. Této soutěže se zúčastnily pouze dvě žákyně.
Dravci
V pondělí 8. 10. k nám opět zavítal pan Hořák se svými zvířátky. Jejich program objednáváme každý rok. Pan Hořák si pro děti vozí na ukázku různá zvířátka ze záchranné stanice. Teď to byli dravci.
Pohádka s loutkami
Po roce k nám opět zavítalo divadlo. Tentokráte s pohádkou O princi z pohádky.
Plavecký výcvik
Plavecký výcvik letos absolvuje většina dětí naší školy. Třetí a čtvrtá třída má povinnou plaveckou výchovu v rozsahu 20 hodin (10x). Ostatní žáci pojedou na 10 hodin(5x).
Práce se stavebnicemi
V hodině pracovních činností se děti často baví prací se stavebnicemi. Nyní to byli prvňáčci a druháčci. Ti starší pracovali se stavebnicí ROTO a prvňáci se stavebnicí na principu Lega.
Pohádková cesta 2018
Na začátku září proběhla Pohádková cesta pro prvňáčky, kterou pro ně připravily děti z páté třídy. Společná trasa začínala u školy a počasí nám letos opravdu přálo.
Práce v hodině v první třídě
Naši prvňáčcci si zvykají na své nové povinnosti ve škole. Přechod ze školky do školy bývá náročný. Formy výuky jsou hravé a z očí dětí vidím, že i zábavné.
První školní den u prvňáčků
Od zápisu do první třídy uběhlo několik měsíců a nastal čas uvítat nové prvňáčky v naší škole. Do školy přišli prvňáčci se svými rodiči. Uvítali je nejdříve společenským programem naši starší žáci, kteří si pro ně připravili básničky a písničky.
Práce s korálky ve školní družině
V ranní družině se děti věnovaly práci se zažehlovacími korálky. Velmi je to bavilo a a vytvořily pěkné obrázky.
Aktuality - archiv 2016/2017
Aktuality - archiv 2015/2016

Přidáno 30. 8. 2016, autor: Pavel Just

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

   

TOPlist