Aktuality

Karneval v tělocvičně
V sobotu 17. února jsme se znovu společně pobavili na karnevalu v tělocvičně školy. Děti měly hezké masky - byl tu pirát, princezny, mořská paní, včelka, sovička, mušketýr atd. Všechny masky byly moc hezké.
Valentýnky v družině
I letos mohly děti napsat valentýnku pro svého kamaráda či kamarádku. Odpoledne v družině proběhla valentýnská diskotéka.
Předávání vysvědčení v pololetí
A je to tady - pololetní vysvědčení. Pro všechny nastává slavnostní chvíle, ale asi nejvíce pro prvňáčky. Pro starší děti je tento den radostný, pro některé možná i dnem k zamyšlení, jak se zlepšit. Nicméně všichni si v pátek prožijí pololetní prázdniny.
Únorové bruslení
Letošní zima nám zatím nepřeje, proto jsme znovu vyrazili na bruslení do Pelhřimova. Kluci hráli hokej nebo na honěnou, někdo se učil bruslit a někteří se věnovali bruslařskému výcviku.
Plavecký výcvik pro žáky
I letos se skoro všechny děti účastní výcviku plavání v Pelhřimově. A že je každý rok hodně znát. Ve škole se naučí nebát se vody a od 1. třídy se začínají učit splývat a postupně plavat různými styly. V pětce už se nikdo nebojí a všichni hezky plavou.
Volba prezidenta nanečisto
Žáci si vyzkoušeli, jaké je to být dospělý a mít možnost volit prezidenta republiky, proto jsme si zkusili Volbu prezidenta nanečisto. Snažíme se ve škole vychovávat děti jako demokratické občany a i naši žáci k této volbě přistoupili velice zodpovědně.
Andílci u prvňáčků
Děti z první třídy si vyrobily hezké andílky z polystyrenových koulí.
Vánoce v družině
Těsně před Vánoci si děti užily rozdávání dárečků i v družině. Dostaly nové hry, stavebnice, puzzle, panenky, hry s tvořením a mnohé další. A v tu chvíli bylo o zábavu postaráno.
Vánoční besídky ve třídách
Na tento den se děti dlouho těšily, protože si povídáme u stromečku o vánočních zvycích, děti si navzájem dávají dárečky pro radost a ochutnávají cukroví. Po rozdání dárečků spolu povídají, hrají si s hračkami.
Bruslení v Pelhřimově
Letošní bruslení jsme si všichni užili. I malé děti se snažily samy bruslit, nikdo nepotřeboval pomocné kužele. Kluci si společně se svými tatínky zahráli hokej, ostatní na babu a někdo vyzkoušel i krasobruslení.
Vánoční akademie
Další vánoční akademie se zdařila. Děti ve třídách pilně nacvičovaly svá čísla na vánoční akademii, která se konala v sobotu 9. prosince. Po obědě se tělocvična zaplnila diváky a těsně před druhou hodinou nastoupili hlavní aktéři - školkáčci a školáci.
Mikulášská nadílka
Dnešní den byl pro všechny školáky dnem očekávání, jestli dorazí čertíci s mikulášem a andělem. Prožívání tohoto zvyku začalo už v ranní družině, kdy děti společně s paní vychovatelkou namalovaly mikuláše a anděla, kterým vyzdobily školní jídelnu.
Vánoční výstava v knihovně
Paní knihovnice Katarína Truplová nás pozvala do rynárecké knihovny na prodejní výstavu vánočních dekorací. Děti se do knihovny moc těšily. Celý den se ptaly, kdy tam půjdeme, protože se nacvičuje vánoční akademie.
Zpívání u stromečku
Letošní rozsvicení vánočního stromečku mělo již zimní atmosféru, byl lehký sněhový poprašek. I zde vystupovaly děti naší školy, které chodí do kroužku fléten. Připravili jsme krátké pásmo složené z básniček, hry na flétnu a zimních písniček.
Besedy s odborníky
V listopadu v naší škole proběhly dvě besedy týkající se vzdělávání a výchovy dětí. První vedl pan Mgr. Tomáš Hruda a druhou speciální pedagog pan Mgr. Jiří Halda. Rodiče se dozvěděli velice zajímavé informace.
Florbalový turnaj v Pelhřimově
Děti z kroužku kopané reprezentovaly naši školu na florbalovém turnaji v Pelhřimově. Sice nedosáhly na medailové umístění, ale dle slov pana ředitele hrály dobře a on jako trenér byl spokojen.
Vánoční výzdoba Obecního úřadu
Ve školní družině se poslední dobou hodně vyrábělo a malovalo. Nejdříve si děti ozdobily dveře ve družině malými mikuláši. A poté se vrhly na výrobu sněhuláků a andílků, které zdobí Obecní úřad v Rynárci a stromeček před úřadem.
Předpony - 5. třída
Děti v páté třídě se v českém jazyce učily psaní předpon. Pracovaly na projektu ve skupinách a následně ho ostatním prezentovaly. Skupinová forma práce děti baví a učí se navzájem.
Práce s pedigem a nocování páťáků
Žáci 5. ročníku se zúčastnili školní akce nazvané Učíme se s pedigem a nocujeme ve škole. Tato akce probíhala 16. - 17. listopadu. Nejprve se děti naučily pracovat s pedigem, prací je provázela Janina Peroutková s kamarádkou.
Beseda se speciálním pedagogem panem Mgr. Jiřím Haldou
Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit besedu týkající se výchovy malých dětí. Beseda se koná 29. listopadu v 16 hodin v jídelně základní školy.
Pohádky na statku
Divadélko z Hradce Králové nás znovu velmi pobavilo. Smích se vyloudil na tvářích dětí i učitelů. Tentokráte přijeli herci s Pohádkou na statku, kde si zahrál nejen pan statkář, ale i zloděj a mnoho domácích zvířat.
Beseda s panem Mgr. Tomášem Hrudou
Zveme Vás na zajímavou přednášku do Základní školy v Rynárci s panem Mgr. Tomášem Hrudou, která se koná v pátek 10. listopadu v 17 hodin ve školní jídelně.
Mobilní planetárium
V letošním roce jsme vyzkoušeli novinku mobilní planetárium. Pro děti bylo jistě zajímavé nafukovací planetárium. Dozvěděly je zajímavé informace o životě kolem nás.
Halloween v ŠD 2017
Paní vychovatelka Andrea Dejmková i letos připravila společně s dětmi z páté třídy halloweenskou stezku. Práce na přípravě této akce začaly pár týdnů předem. Nejdříve si děti namalovaly dýně, vyzdobily si družinu a nástěnku na chodbě.
Vítání občánků na Obecním úřadě v Rynárci
Děti z kroužku fléten nacvičily krátké pásmo k vítání nových rynáreckých občánků. Písničky k vystoupení si vybraly z nabídky a je třeba dodat,že jejich nácvik se zdařil. V pásmu byly také básničky, hra na flétnu a samozřejmě přání mladým rodinám.
Zvířátka ve škole
Dne 16.10. za námi přijela krásná zvířátka se svým chovatelem. Letos jsme se mohli podívat na opravdu krásná zvířátka, z nichž některá se hodí jako domácí mazlíček. Některá naopak jako mazlíček nejsou vůbec vhodná.
Dopravní výchova ve čtvrté třídě - podzim
Na začátku října vyrazili čtvrťáci na dopravní hřiště do Pelhřimova. V učebně si zopakovali dopravní značky, situace na křižovatkách, chování chodců, cyklistů v dopravním provozu. Na hřišti si vyzkoušeli jízdu zručnosti a nejpomalejší jízdu.
Prvňáci u hasičů
Dne 29.9. byla 1. třída na návštěvě u hasičů v Pelhřimově. Děti si prohlídly hasičská auta, oblékly uniformy a vyzkoušely práci s vysílačkou. Největším zážitkem pro ně byla projížďka hasičským autem.Děkujeme p. Váňovi za prohlídku,nové informace a dárky.
Vyhodnocení prázdninového čtení
27.září proběhlo vyhodnocení prázdninového čtení. Ve spolupráci s knihovnicí v Rynárci paní Katkou Truplovou a Obecním úřadem (paní Vlaďkou Nováčkovou) děti, které přes prázdniny přečetly tři knihy a vyplnily o nich pracovní listy získaly malou odměnu.
Polední volné hodiny ve 3. a 4. třídě
Děti letos tráví hodiny po obědě ve třídě. Mohou si tady kreslit, číst časopisy, knížky a hrát hry. Kdo si potřebuje odpočinout, položí se na koberec na polštářek.
Třeťáci a čtvrťáci sbírali byliny
Po loňské návštěvě Fytonapu si děti odhlasovaly, že budou přes prázdniny sbírat byliny. Zapojila se polovina dětí ze třídy, někteří i se svými sourozenci a rodiči či babičkami.
Prohlídka tahače
Děti z naší školy měly možnost prohlédnout si tahač pana Rosenkranze, ten jim řekl, kolik stojí, jakou má spotřebu, jak dlouho vydrží funkční, kolik ujede za rok kilometrů a mnoho dalších zajímavých informací.
Jak už je zvykem i letos si děti z 5. třídy připravili pro prvňáčky pohádkovou cestu, na které mladší spolužáci plnili zajímavé úkoly. Počasí se vydařilo a celá akce mohla být zakončena ohýnkem s opékáním vuřtů. Děkujeme páťákům za přípravu akce.
Princezna na hrášku
Marionety jsou opět v naší škole. Tentokrát nám pan Hrubec zahrál pohádku Princezna na hrášku. Děti se při ní pobavily, zasmály se a vůbec si nepřály konec pohádky. Čas tu letěl příliš rychle, protože divadlo bylo skvělé.
Výstava v rynárecké knihovně
Naši prvňáci,třeťáci a čtvrťáci navštívili knihovnu v Rynárci. Do konce září tu probíhá výstava paní spisovatelky Smolíkové s názvem Na hradě Bradě, což je komiksová kniha. Paní spisovatelka k nám na jaře zavítá do školy.
První školní den - prvňáci
Prvňáčci byli 1. školní den slavnostně přivítáni panem starostou a panem ředitelem. Starší žáci si pro ně připravili pásmo krásných básniček, písniček a zahráli na flétny. Žáci dostali hodně hezkých dárků od školy, obce i Kraje Vysočina.
Aktuality - archiv 2016/2017
Aktuality - archiv 2015/2016

Přidáno 30. 8. 2016, autor: Pavel Just

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

TOPlist