Základní škola

Základní škola Rynárec je málotřídní škola 1.stupně s pěti postupnými ročníky a s kapacitou 110 žáků.

Nachází se v klidné venkovské krajině, ve vzdálenosti 5 km od okresního města Pelhřimov. Obcí Rynárec prochází hlavní silnice ve směru Pelhřimov – Horní Cerekev, (Počátky). V obci je i železniční zastávka (směr Tábor - Horní Cerekev). Právě z důvodu dobrého autobusového i vlakového spojení navštěvují naši školu kromě místních dětí i děti z 11-ti okolních obcí. Přívětivé a klidnější prostředí školy bývá využíváno i dětmi z velkých pelhřimovských škol.

Celý areál školy je prostorný, obsahuje 6 velkých světlých tříd, které jsou propojeny kabinety a školní knihovnou, dále družinu s malou hernou, velkou tělocvičnu, jídelnu s vývařovnou, šatny, WC, sborovnu, ředitelnu, kotelnu a další příslušenství. Mladší žáci mohou ve třídách využívat klidovou část s kobercem a hračkami. Škola v současné době připravuje novou počítačovou učebnu pro 16 žáků, která by měla sloužit pro testování žáků 5. ročníků, ale zároveň všem žákům školy pro využití interaktivních programů ve výuce. Máme své webové stránky a jsme vybaveni výukovými programy. Škola je kvalitně a dostatečně vybavena učebními pomůckami, školní knihovna je každoročně doplňována novými knížkami.

V areálu školy se nachází velké hřiště, které je využíváno v povinné výuce i v mimoškolní činnosti a k dalším aktivitám v obci. Na travnatých částech v okolí hřiště jsou umístěny prolézačky a houpačky pro vyžití dětí. Velkou předností je také terasa mezi školou a hřištěm. Za pěkného počasí slouží k relaxaci žáků o přestávkách. Velká a prostorná tělocvična je využívána nejen školou a školkou, ale slouží i ostatním tělovýchovným aktivitám v obci. V tělocvičně jsou sprchy, WC, šatny, sklad tělocvičného nářadí.

Na budovu je napojena prostorná jídelna s moderní a hygienickým předpisům odpovídající vývařovnou. Má kapacitu 300 jídel a vaří pro žáky ZŠ, děti z MŠ včetně svačinek a pro zaměstnance školy. Rovněž zabezpečuje pro všechny žáky školy pitný režim po celý den. Ten je doplněn akcí - Školní mléko.

V roce 2004 došlo k přestavbě staré kotelny na pevná paliva na moderní plynovou kotelnu. Výrazně se zlepšila tepelná pohoda v prostorách školy. Vyklizená uhelna může být využita na zamýšlenou přístavbu MŠ.

Velkou předností školy je, že celý areál je bezbariérový, bezpečný, klidný a je celý oplocený.

Personální obsazení

Pozice Jméno