A přece dorazili ...

Trojice postav Mikuláše, čerta a anděla patří k začátku adventu a k naladění se na slavnostní atmosféru. V naší škole je toto již tradicí. Dětské oči jsou plny očekávání toho, co se bude dít.
A přece dorazili ...

V tomto roce nebylo možné, aby chodili za tyto postavy páťáci. Proto naši prosbu opravdu vyslyšel svatý Mikuláš a přišel k nám se svým pomocníkem andělem a rozverným čertíkem. Nejprve zašli do první třídy, kde se Mikuláš ptal dětí, jak se jim vede a co už umí přečíst. Děti byly šikovné a krásně četly. Následně Mikuláš pokračoval do spojené druhé a třetí třídy. I tady děti pochválil . Některé vyzval ke zlepšení, což mu bylo také přislíbeno. Uvidíme, jestli bude i dodrženo. Ve čtvrté třídě si užil čert. Ten tedy tropil. Mikuláš některé děti velmi pochválil a jiným promlouval do duše. A co naši páťáci? Ti se zrovna zabývali matematikou. Mikuláš k nim měl krásnou řeč, čertík trochu poplácal koštětem po lavicích a nakonec anděl stejně jako v každé předešlé třídě děti obdaroval malou sladkostí. Slavná trojice zavítala i do školní jídelny. Paní kuchařky si připravily básničku, samy ji i vymyslely. Ta se nadpřirozeným bytostem moc líbila. Doufáme, že si děti dnešní den užily, pochutnaly si na sladkosti, do svých pamětí si zapsaly letošní mikulášskou nadílku. A v neposlední řadě se snad i dobře pobavily a vzaly si nějaké ponaučení. A uvidíme, jestli se v pondělí sejdeme ve škole všichni, nebo jestli si někoho čertík přitáhne k sobě k pekelné bráně. 

Podívejte se i na pořízené fotografie - zde.

Přidáno 4. 12. 2020, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist