Aktuality

Po dvou letech děti opět zazpívaly u stromečku. Nejprve zahráli trubači a po nich vystoupili naši flétničkáři, kteří přednesli básničky, zazpívali písničky a zahráli na flétničky.
23. a 24. listopadu se sešli rodiče se svými dětmi na vánočním vyrábění. Vytvořili krásné adventní věnce, stromečky, hvězdy, sněhuláky i jiné vánoční dekorace. V příjemné atmosféře za doprovodu koled jsme si užili pohodové odpoledne.
Také do spojené třídy nyní vstoupíme, jak to v ní žije. Děti se spolu již sžily. Angličtina probíhá formou hry na koberci.
Škola nám chutná. O matematice skládáme obrázky, o prvouce jsme dělali z donesené zeleniny přesnídávku. A dnes jsme slavili narozeniny našich spolužáků. Děkujeme za sladkosti mamince našich oslavenců.
Po 1. místě v okresním kole soutěže Jazykový šampionát WocaBee 2022 postoupili žáci 3. třídy do krajského kola, ve kterém získali 2. místo s počtem 1754 bodů průměrně na žáka. Gratulujeme. Žáci dostanou odměnu a poděkoval jim pan ředitel a pan starosta.
Naši žáci byli velmi úspěšní v jazykové soutěži Wocabee. Úspěch z loňského roku se opakuje. Opět jsme získali první a druhé místo v okresním kole. Kdy výherci - 3. třída postupují do krajského kola.
Děti z kroužku fléten vystoupily na vítání nových občánků Rynárce. Na toto vystoupení se pilně připravovaly. Nacvičily jsme písničky, básničky a hru na flétničku.
Dětem se konečně splnilo opékání vuřtíků, které se nezdařilo při pohádkové cestě. Při opékání jsme si povídali o podzimu v přírodě, jeho proměnách a jak se dříve žilo a povídali u ohýnku.
V 1. třídě se nám krásně rozvoněla zelenina a ovoce. Povídáme si o podzimní práci na zahradě. Děti donesly hodně plodů ze zahrádek. Třídili jsme je na ovoce, zeleninu. Dále pozorovali tvary, barvy jablek.
V hodinách přírodovědy jsme s dětmi ze 4. třídy zkoumali vliv kyselých dešťů na rostliny. Při spalování různých látek (např. uhlí nebo benzinu v automobilech) vznikají látky, které v ovzduší reagují s vodní párou.
Den před podzimními prázdninami se děti v družině užily strašidelnou stezku odvahy. Prvňáčci prošli statečně ve dvojicích s paní vychovatelkou a starší děti samy. Páťáci připravili spoustu strašidelných zvuků a rekvizit.
Před podzimními prázdninami se v 1. třídě poprvé vyrábělo s rodiči. Téma znělo - Podzimní dekorace domova. Děti se svými maminkami vytvářely z přírodnin krásné dekorace - věnečky, ozdobené hrnce a květináčky, dlabané či malované dýně.
Ve škole se nenudíme. Hrajeme si a učíme se. Tvoříme písmenka z provázků, porovnáváme s manipulací, počítáme, hrajeme si na učitele, učíme se nová písmenka a způsoby, jak je ostatním ukázat. Když jsme se učili L, pozorovali jsme lupou lístek rýmovníku.
Pro některé děti se letošní plavecký výcvik ukončil. Všichni žáci si užili poslední hodinu plavání v relaxačním bazénu. Dostali svá mokrá vysvědčení a mohou se těšit na příští školní rok, kdy opět budeme jezdit plavat.
Předškoláci a prvňáčci šli společně na procházku do přírody. U školy si každý školák vzal k sobě dva předškoláky a mohlo se po žlutých fáborcích vyrazit.
Děti ve 2. a 3. třídě tvořili podzimní dekorace ze skleniček. Jejich panáčci se velmi zdařili. Starší žáci ze 4. a 5. třídy zatloukali hřebíčky a tvořili poté provázkový obrázek.
I páťáky baví činnostní učení. V září jsme opakovali učivo ze 4. třídy, které jsme prokládali hraním her. I číslice se dají procvičit hrou. Číslovaná s víčky ve skupinách byla fajn zábava.
V poslední době jsme se učili dvě nová písmenka - B a U. Při písmenku B jsme si foukali bublifukem bublinky, mydlili si ruce mýdlovými bublinkami, kreslili stínováním botu, pracovali s IAT a také bubnovali.
Pan Hrubec dětem ve školní jídelně zahrál pohádku Aladinova kouzelná lampa. Jeho marionety mají u dětí oblibu a školáci i školkáčci zaujatě i tuto pohádku sledovali.
Letošní počasí nehrálo Pohádkové cestě moc do karet. První termín byl zrušen a ani ten druhý se neobešel bez deště. Nuceně jsme museli opékání buřtíků přesunout na jindy. Ale jinak se cesta zdařila.
Malí prvňáčci si již pomalu zvykli na školní režim. Dokáží si ráno před zvoněním připravit pomůcky na hodinu a o hodinách se zážitkově učí první písmenka a seznamují se s matematickými pojmy.
Děti se celé dopoledne těšily, kdy už budou zvířátka. Pan Hořák si k nám přivezl ptáky. Děti si je sice nemohly pohladit, ale potěžkat a pokochat se jejich krásou ano. Někteří z nich u nás nežijí, jiné můžete potkat i v našich lesích.
Naši malí školáčci se pomalu zabíhají ve školním vzdělávání. Všichni zvládají přípravu na vyučování, o hodinách pěkně pracují a všichni se dobře bavíme.
V úterý 6.9. se děti 4. třídy zúčastnily 1. části dopravní výchovy v Pelhřimově. Děti se dozvěděly spoustu důležitých informací, např. jak má vypadat cyklistická helma a jízdní kolo, jak se mají správně chovat v silničním provozu a zopakovaly si značky.
I druhý školní den si prvňáčci ve škole užívali. Seznámili jsme se s dětmi z ostatních tříd, pobavili se s maskotem Kryštofem, vymysleli jsme jméno našemu novému kamarádovi, zazpívali si písničky, zahráli na auťáky, navzájem o sobě druhým něco řekli.
Po dvou měsících prázdnin se starší žáci vrací opět do školy a přichází také další prvnáčci. Škola se přes prázdniny proměnila. Třídy jsou nově vymalovány, proběhla rekonstrukce, vnitřní i vnější. Ta je ještě v plném proudu.
5.- 9. 9. - pouze dopolední výuka od 12.9. - výuka dle rozvrhu, kroužky, náboženství Výuka začíná v 7.40 hodin.
Změna telefonního čísla pro odhlašování obědů, tel. 703 317 642.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist