Aktuality

Školní knihovna se rozrostla o skoro 80 nových knih, které v krásném stavu a celých encyklopedických sériích věnoval škole pan Petr Bína. Chtěla bych mu jménem školy moc poděkovat, protože pravěk, svět zvířat a svět je pro děti vždy zajímavou kapitolou.
Ve čtvrtek 13.1. a v pátek 14.1. 2022 je provoz MŠ přerušen. Přerušení projednáno se zřizovatelem.
Nařízení karanténních opatření žáků mateřských, základních a středních škol
Ke konci roku 2021 probíhaly pěkné chvilky s očekáváním, ochutnávkami, tvořením a hrami. Děti si mezi sebou dávaly dárečky pro radost, povídaly si o Vánocích a po rozdání dárečků si hrály.
Prvňáci si před Vánoci vyrobili chutná jablíčka a po návratu do školy veselá zvířátka z papírových roliček při pracovních činnostech. Děti vytvořily krásné veverky, zajíčky, pejsky, tučňáky. Všechny výrobky byly moc hezké.
O vánočních prázdninách byl zamluven Zimní stadion v Pelhřimově pro bruslení dětí a jejich rodiče. Jsme rádi, že někteří tuto možnost využili a přišli se trochu rozbruslit se a pobavit. Na ledě se zabavili všichni - někdo hokejem, jiní bruslením.
V týdnu od 20.12 - 22.12.2021 odpadá odpolední vyučování. Pokud budou děti odcházet domů v jiných časech než mají na zápisovém lístku v družině, prosíme o napsaní odchodů na lísteček. Děkujeme.
Ještě před Vánoci jsme s dětmi vyrazili do Pelhřimova za bruslením. Je to takové pěkné zpříjemnění dnů, ale zároveň vedeme děti ke sportování. Další bruslení je objednáno na 29.12. - 11.15 - 12.45 hodin.
Dnes to u nás krásně vonělo jako někde v kavárně. Děti si přinesly zrnkovou kávu, badyán, skořici a také slupky pomerančů či mandarinek. A mohlo se začít s tvořením.
Prvňáčci se už těší na Vánoce. Čekání na Ježíška si zkrátili výrobou vánočních svícnů, které se jim moc povedly. Školáčci si užili první sníh na hřišti u školy. Postavili sněhuláky a užili si zimní radovánky .
Děti se během října a listopadu v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností věnovaly výrobě krásných dekorací a dárečků na vánoční jarmark pro rodiče. Povedlo se vyrobit krásné tašky ručně zdobené centrifugou, přáníčka, řetězy, ozdoby a další dárky.
Vážení rodiče, vzhledem k situaci ohledně onemocnění COVID 19 a blížícím se svátkům vánočním budou do konce kalendářního roku zrušeny kroužky, při nichž dochází k setkávání žáků z více ročníků (aerobik, flétny, sportovní 1. a 2. ročník, Nj, tvořivé ruce).
Pan ředitel poděkoval a ocenil děti ze 4. třídy, kteří uspěly v krajském kole Wocabee. Děti dostaly pěkné dárky a hru do třídy. Gratulujeme.
Vážení rodiče, prosíme Vás a Vaše děti o dodržování nošení roušek, respirátorů dané velikosti pro děti. Některým dětem rouška nepřilne k obličeji, tudíž neplní svou funkci.
Ve škole probíhají přípravy na vánoční jarmark, který se koná 1. a 2. prosince v prostorách školy. Všichni žáci se svými učiteli připravují výrobky k prodeji. Tady je práce nejmenších dětí.
Letošní plavecký výcvik jsme již ukončili. Děti si v posledních lekcích zazávodily a užily si hodinu v relaxačním bazénu.
Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark, který se koná ve středu a ve čtvrtek 1. a 2. prosince 2021 od 12 do 16 hodin v prostorách školy. Přijďte si nakoupit vánoční dekorace a naladit se do sváteční atmosféry.
Naše škola je vítězem okresního kola Jazykového WocaBee šampionátu.
Naše škola je vítězem okresního kola Jazykového WocaBee šampionátu!
Naši čtvrťáci jsou dost zvídaví.O hodinách přírodovědy často pozorují přírodu mikroskopem, kdy sledují, jak vypadá mech, listy rostlin, kořeny, vlasy a v neposlední řadě také tělo vosy.Formou hry jsme opakovali rostlinnou říši a pozorovali klíčení semen.
Prvňáčci se pilně učí písmena. Už znají šest písmen - M, A, L, E, S, O. Čtou slabiky ma, la, le, se, sa, mo, lo, so. Také přečtou několik slov. Na každé nové písmeno se učí básničku a nové předměty a hračky na dané písmeno.
V družině proběhla halloweenská stezka, kterou připravili naši páťáci. Přípravy na tuto akci probíhaly v družině pár dní před akcí. Děti stezkou provázela paní vychovatelka, která tuto akci připravovala. Dětem se akce líbila a byly spokojené.
Děti z druhé a páté třídy zakončily již plavecký výcvik. Třeťáci a čtvrťáci budou ještě v plavání pokračovat a přidají se k nim naši nejmladší - prvňáčci.
Páťáci za doprovodu pana ředitele zpívají v jídelně a vzdávají dík za výbornou svíčkovou omáčku, kterou nám uvařily paní kuchařky.
Po delší odmlce se k nám opět vypravil pan Hořák se svými zvířátky ze záchranné stanice.
Vážení rodiče, zveme Vás na schůzi SRPŠ, která se koná ve čtvrtek 30.září 2021 v 15 hodin v jídelně.
Naši prvňáčci jsou moc šikovní. Jejich hodiny jsou velmi pestré. Učí se básničky, hrají pohádky, dělají uvolňovací cviky pro nácvik psaní a počítají do pěti.
Dlouhou tradici na naší škole má Pohádková cesta pro prvňáčky. Pravidelně ji připravují děti z páté třídy. Druhou středu v září se sešli rodiče a naši prvňáčci u školy, aby tuto cestu absolvovali.
Po roční pauze je tu znovu plavání, na které se děti těšily. Děti z 2. a 5. třídy pojedou pětkrát a 3. a 4. třída se do bazénu v Pelhřimově vypraví desetkrát. Prvňáci pojedou také plavat ale později.
Letos do naší první třídy nastoupilo 14 prvňáčků, které svým vystoupením přivítali starší kamarádi. Děti i rodiče také přivítal pan starosta a pan ředitel.
Čtvrtá třída si hned třetí den hrála a přitom si opakovala učivo třetí třídy. Děti si zahrály kvarteta vyjmenovaných slov, vymyslely další hry, které si vyrobíme a procvičovaly angličtinu na interaktivní tabuli.
Ve čtvrtek 26.8.2021 od 15:00 setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů ve škole. AKCE ZRUŠENA Z HYGIENICKÝCH DŮVODŮ.
Od 23.8.2021 MŠ v provozu.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist