Aktuality

Zajímá Vás, co už je tady? Slabikář. Děti v 1. třídě dnes s velikánskou radostí uvítaly slabikář a pracovní sešit ke slabikáři. Ačkoli je nás ve třídě málo, hlahol byl veliký, když ho děti dostaly. V pondělí už začínáme pracovat s touto krásnou knížkou.
Ukázková hodina pro rodiče - kroužek anglického jazyka.
Párkrát do roka se naší jídelnou nesou libé zvuky varhan a dětského zpěvu. Je to právě tehdy, když je k obědu svíčková omáčka s houskovým knedlíkem. Děti z 5. třídy společně s panem ředitelem vymyslí slova k hudebnímu doprovodu.
Dětem byla předána informace o úplatě za školní družinu a kroužky. Platbu je nutno provést do 15.12. Děkujeme.
Letošní plavecký výcvik je u konce. Děti si na konci výcviku vyzkoušely plavecké závody, po kterých následuje dovádění v relaxační části bazénu. Plavecký výcvik podporujeme, protože plavání patří k základním sportovním dovednostem.
V hodinách matematiky děti hrály hru Telefon. Ta je dost baví nejen v češtině ale i v matematice. Snažíme se, aby děti byly v pohybu i při vyučování. V češtině jsme procvičovali náslovnou hlásku a tvary písmen s výbornou kobercovou pomůckou.
Ukázková hodina kroužku anglického jazyka učitelkou jazykové školy Prosperia se koná ve středu 27.11. ve 12 hodin. Zveme rodiče - přijďte se podívat. POZOR - ZMĚNA ČASU - UKÁZKA ZAČÍNÁ V 15 HODIN.
Již tradičně v období oslav Dne boje za svobodu 17. listopadu si páťáci vyzkoušeli pletení pedigu spojené s nocováním ve škole. Zakládání osnovy a příprava opletků se nejdříve zdála všem těžká a náročná, ale finální výrobky se povedly.
Děti z 5. třídy se v hodině angličtiny věnují také zajímavějším činnostem, dnes to byla dramatizace příběhu o kouzelné koruně. Děti měly den na přípravu a naučení se textu z knížky. Následně ve skupinách zahrály celý příběh.
žáci 4. a 5 ročníku zaujatí při skupinové výuce ve výtvarné výchově. Tvořili mapu pokladů. Spojení tříd nevadí, děti mají další kamarády.
Pedagogičtí pracovníci školy souhlasí s důvody stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství na středu 6. 11.2019. Provoz školy bude v tento den probíhat dle rozvrhu.
Před podzimními prázdninami jsme se sešli společně s dětmi a rodiči prvňáčků na dýňování neboli tvoření z okrasných dýní. Ještě než jsme začali vyrábět, ukázaly děti rodičům, jak zvládají čtení otevřených a zavřených slabik a přečetly svá první slova.
Do Rynárce za námi přijelo mobilní planetárium z Brna. Využíváme této možnosti již podruhé, považujeme to za atraktivní seznamování s vesmírem, o kterém se děti učí v hodinách prvouky a přírodovědy.
Od začátku roku jsme se v hodinách fléten pečlivě připravovali na vítání občánků narozených v Rynárci. Nacvičovali jsme básničky, ukolébavky, hru na flétničky vhodnou pro tuto slavnostní příležitost.
V družině byl dnešek strašidelně zábavný. Od brzkých ranních hodin se slétala strašidla na halloweenskou stezku, kterou letos bravurně připravili a zorganizovali žáci 5. třídy.
Po stezce odvahy, která proběhla ráno ve školní družině pokračovala výuka v halloweenském duchu i ve třídě. Žáci namalovali obrázky, vyráběli halloweenské puzzle, tvořili papírovou dýni jako masku.
I v letošním roce se naši žáci zdokonalují v plavání, které je pro běžný život důležité. Nejenom že pomáhá s otužováním, ale i pomáhá rozvíjet svalový aparát a dýchání. Starší žáci ve velkém bazénu nacvičují různé plavecké styly.
Děti z 1. a 2. třídy vyrazily v pondělí 14.10. na Farmu Poříčí nedaleko Pelhřimova za zvířátky. Akce se konala v rámci školní družiny. Nejprve se děti dopravily objednaným autobusem na místo.
Žáci z 2. a 3. třídy se sešli společně s rodiči na podzimním vyrábění. Přinesli si různé přírodniny a vytvářeli skřítky a další zvířátka jako sovičky, ježky a lišky. Děti i rodiče uplatnili svoji fantazii a vykouzlili nádherné výrobky ze dřeva, šišek.
S příchodem sychravého počasí se děti více uchylují do školní družiny k tvořivým činnostem. Po poznávání a sběru přírodnin vytvářely společně koláž podzimníčka, ježka, tvořily zvířátka z kaštanů, třídily a sušily šípek, či lepily podzimní obrázek.
Děti z 1. - 3. třídy se zapojily do projektového dne o lese. Nejprve se ve třídě představily, nakreslily svůj oblíbený strom, řekly si části stromů a jejich funkce. Dozvěděly se, jaký je význam lesa a parku pro člověka.
Děti v první třídě se učí vyprávět pohádky. Tentokráte jsme měli pohádku O řepě. Říkali jsme si, jak řepa roste, co je na ní zdravého, jakým orgánům v těle prospívá. Také jsme si pohádku zahráli. Druhý den Agátka přinesla skutečnou řepu.
V družině je právě nyní na "pořadu" dne KREATIVNÍ PLASTELÍNA, jež dětem pomáhá tvořit si vlastní svět plný zábavy. Soutěžení ve ztvárňování 3D předmětů přirozeně rozvíjí motoriku a představivost.
Každým rokem v září k nám přijíždí pan Jiří Hrubec pobavit děti pohádkou s marionetami. Letos nám zahrál pohádku Rozum a štěstí, která se dětem dost líbila. Všichni žáci byli v klidu a pozorně sledovali děj pohádky.
Druhý týden v září se v Rynárci objevily pohádkové a filmové postavičky. Děti z 5. třídy připravily pro prvňáčky pohádkovou cestu s plněním zábavných úkolů.
V 2. -5. třídě se nám děti také přes prázdniny vytáhly do výšky. Na začátku roku jsou odpočatí a všem jim to na fotkách sluší. Přejeme mnoho jedniček do žákovských knížek a spokojenost ve škole.
Hned druhý den nového školního roku se děti ze 4. třídy zúčastnily dopravní výchovy v Pelhřimově. Nejvíce se jim líbila jízda na kole na dopravním hřišti. Učily se jezdit dle dopravních předpisů a správně odbočovat.
Od zápisu do první třídy utekl nějaký pátek a i letní prázdniny. Je na čase přivítat naše nové prvňáčky ve škole. Doufáme, že se do školy všichni těšili a první třídu zvládnou bez problémů. Nejprve je přivítali starší spolužáci pásmem básniček a písní.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

   

TOPlist