Beseda se spisovatelkou

Stejně jako vloni k nám přijela v březnu na besedu paní spisovatelka. Tentokráte to byla paní Zuzana Pospíšilová, která píše knížky pro dětské čtenáře. Akce vznikla ve spolupráci s rynáreckou knihovnou, s kterou velice dobře spolupracujeme.
Beseda se spisovatelkou

Paní Pospíšilová s sebou přivezla plný kufr svých knížek. Nejdříve dětem povídala, co ji třeba vede k napsání knížky, také předčítala z některých knížek. Děti si mohly zahlasovat, jaká strana by se jim v knížce líbíla, pak jim také ukázala, která strana je v knize. Shodou okolností to byla i strana, co se našim dětem líbila, tudíž to pan grafik vybral správně. Napsala mnoho a mnoho knih. Například Hasičské pohádky, Psí pohádky, Lesní pohádky, Chechtavé pohádky, Školní strašidla, Školní detektiv, Kouzelná třída, Hádáš, hádám, hádáme, Popletená abeceda - ta měla u dětí velký úspěch. Dále píše knížky pro procvičování českého jazyka - vyjmenovaných slov, angličtiny - formou křížovek. Prostě je to paní spisovatelka velice pracovitá. Prvňáci čtou knížku příběhů s hádankami. Pro rynáreckou knihovnu převzala paní Truplová knížku o skřítcích s věnováním, kterou jsme si hned od ní vypůjčili a po skončení besedy jsme si již přečetli první příběh. A téma knížek bude ve škole v březnu ještě pokračovat, neboť příští týden se ve škole uskuteční Noc s Andersenem. 

Foto  z besedy zde.

Přidáno 20. 3. 2019, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist