Návštěva rynárecké knihovny

Děti z 2. a 3. třídy se letos opět vypravily do rynárecké knihovny, kde pro ně paní knihovnice Katarína Truplová připravila ke čtení hezkou knížku s následným plněním úkolů.
Návštěva rynárecké knihovny

Březen - měsíc knihy a čtenářů , to je jeden z důvodů, proč jsme do rynárecké knihovny přišli. Paní Truplová pro nás připravila ke čtení knížku Žabí princ. Její přečtení nám netrvalo vůbec dlouho, všichni se při čtení vystřídali. Jak se říká, každý chvilku tahá pilku, tak v tomto případě každý chvilku čte a ostatní odpočívají a poslouchají. Po přečtení a převyprávění pohádky jsme se rozdělili do namíchaných skupin druháčků a třeťáčků a ujali se plnění připravených úkolů. Nejprve jsme v obrázcích hledali a vybarvovali jednotlivé části obrázku dle zadání, poté jsme luštili křížovky a práci zakončili spojováním částí přísloví do celku. V knihovně jsme ještě chvilku zůstali a podívali se na knížky, které byly na stolech připravené k nahlédnutí. Ještě jsme si přečetli  pověst z Pelhřimovska, jelikož další akcí ve spolupráci s knihovnou je příští týden návštěva pana Milana Jirků, autora knížek s pověstmi z okolí Pelhřimova, u nás ve škole. Tuto akci nám rovněž připravila paní Truplová. Před odchodem za námi přišel pan starosta a paní Pelišková, která dětem rozdala perníčky, bonbony a další sladkosti. Za perníčky děkujeme paní Krčilové -  upečení žabáci a princezny, krásně nazdobené perníčky a moc dobré. Za bonbony patří dík paní knihovnici. Je vidět, že v knihovně to žije, opravdu. Děti si prohlédly i strašilky, které tam přebývají v teráriu. Před odchodem jsme zanechali v knihovně paní Truplové vzkaz. A dostali jsme tam i nápad pro naše další společné akce.

Foto zde.

Přidáno 3. 3. 2017, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist