Noc a Andersenem 2019

Podruhé jsme se jako škola zúčastnili Noci s Andersenem. Letos se konala 29.března. Sešli jsme se v 18 hodin, rozdělili se do družstev, posadili se a pomalu se naše nocování začalo odvíjet.
Noc a Andersenem 2019

Během večera jsme odpovídali na soutěžní otázky s nápovědami, hádali jsme názvy pohádek na netu. Ale k tomu pro nás bylo připraveno mnoho činností  souvisejících s tématem - Ferdou Mravencem. Malovali jsme si na oblázky berušku, skládali puzzle, zpívali  písničky, nosili těžkou kládu, stavěli jsme domečky ( mraveniště), vyráběli si mašli ke kostýmu. Také jsme se naučili části těla hmyzu, poznávali se čichem - byli jsme navoněni různými voňavkami a hledali se do skupin. Zahráli jsme si na kuklínky, kreslili Ferdu, nosili zraněné mravence atd. Ale také jsme cvičili, nosili jsme lavičku jako kládu. Také už víme, kolik let je Ferdovi Mravenci a kdy  o něm byla poprvé zmínka v novinách. A dokonce za námi do školy Ferda, Beruška a Brouk Pytlík zašli. Soutěžili jsme opravdu až do posledních sil. Poslední pohádku jsme uhodli v půlnoci. To už jsme ale měli připravené ležení a byli připraveni do hajánek. I ty nejmenší děti vydržely být vzhůru takhle dlouho. A první ranní ptáčátka byla vzhůru už v půl šesté. Když měl být budíček -7 hodin, už jsme měli poklizeno, odnošené žíněnky do tělocvičny. Děkujeme paní knihovnici za ZOO zvířátek a návštěvu pohádkových postav. Dík si zaslouží ale také maminky, které pro nás připravily buchty či ovoce. 

Z ohlasů dětí : Moc se mi tu líbilo, bylo to moc krásný, moc jsme se bavili, hráli jsme si na mravence. Noc s Andersenem se mi moc líbila. I soutěžní otázky a různé hry. Nocovali jsme dobře, ale někdo chrápal. Přišla k nám nečekaná návštěva. Bála jsem se , když jsme šli ke družině po tmě s lavičkou. Hry byly opravdu super. Vyrobili jsme si spoustu krásných věcí, bylo to super. Všechno se  mi líbilo. Líbily se mi hádanky, soutěže, vyrábění, berušky. Přišel k nám Brouk Pytlík. Líbilo se mi spaní, hry, chtěla bych to znovu. K těmto slovům dětí už ale není třeba něco dodávat. I já jsem byla velice spokojena.

Foto zde.

 

 

Přidáno 30. 3. 2019, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist