Před pololetím v 1. třídě

Naši prvňáčci už chodí skoro půl roku do školy. Udělali velikánský pokrok a škola je baví. V první třídě probíhá učení hravou formou. Děti velmi často mění činnosti, nepracují pouze v lavicích, ale jsou často v pohybu. Učí se spolupracovat v týmech.
Před pololetím v 1. třídě

Od začátku roku je vedeme k sebehodnocení, které velmi dobře zvládají. Práce s chybou je pro život velmi důležitá. A jaké činnosti jsou nyní v nabídce? Často pracujeme na koberci, počítáme, manipuluje s penězi - počítáme se svými pokladničkami, píšeme písmenka do písku, hrajeme kolíčkované hry, pracujeme s interaktivní tabulí, skládáme puzzle z písmenek. Taky se věnujeme dramatizaci - viz pohádka při vyvození Z - Medvěd a včely. To děti ohromně bavilo. Prolínáme učivo skrze předměty, život medvěda a včel... Taky pomáháme paní učitelce s praním prádla - ponožek je k vyprání a usušení dost - viz foto. Není nám cizí ani práce v týmech - kdy všichni táhneme za jeden provaz - učíme se kontrolovat nejen svou práci ale i práci kamarádů. Také si hrajeme na slepce, kdy čteme slova hmatem. Věnujeme se i literatuře. Hledáme rýmy, učíme se říkanky. Momentálně se chystáme na třídní kolo recitační soutěže. Ale aby to nevypadalo, že si jen hrajeme, čteme i ve slabikáři, opisujeme a přepisujeme slova. Z písmen skládáme věty, luštíme rébusy a plynně čteme. To je jen trochu naší ochutnávky. Pomalu se blíží vysvědčení, na které se děti těší. Co asi dostanou za známky? Myslím, že odpověď není těžká. Spokojenost dětí je čitelná i na fotkách.

Foto zde.

Přidáno 19. 1. 2023, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

TOPlist