Tělesná výchova 2. a 3. třída

Pohyb je v životě velmi důležitý. V zdravém těle - zdravý duch aneb kalokagathia v dnešní době. V posledních letech ve společnosti totiž přibývá i vlivem covidu dětí se zdravotními obtížemi a nadváhou až obezitou.
Tělesná výchova 2. a 3. třída

Máme zájem na tom, aby děti získaly kladný vztah k pohybu, protože většina z nás není reprezentant v nějakém sportu, ale aktivně se věnujeme rekreačním formám. Vždyť na výkonu až tak nezáleží, důležité je se hýbat a mít z pohybu radost. Sportování dětí je pro nás velice důležité. Tentokráte si děti o tělocviku protáhly tělo na překážkové dráze. Tyto opičí dráhy je velmi baví. A v hodinách se neobjevují prostoje, což je čas, kdy se děti nehýbou. Naši druháci a třeťáci posilovaly paže na šikmé lavičce, překakovaly a podlézaly překážky, v závěsu překonávaly překážku na kruzích,  probíhaly tréninkovým žebříkem. Těchto drah jde vymyslet mnoho. Všechny činnosti děti využijí i v běžném životě, přeskočit kaluž, přelézt plot,  přeskočit kámen či kmen stromu. Bonusem je získání větší síly, obratnosti, rychlosti, trénink vytrvalosti a zlepšení celkové pohyblivosti. A nejen získávání těchto pohybových schopností se do života hodí. Vždyť vytrvalost, překonávání překážek či  obratnost v řeči a pohotovou reakci potřebujeme i v běžném životě v matematice, češtině, v obchodě - prostě všude a celý život. A úkol vždy dokončit s dobrým pocitem správně vykonané práce.

Foto zde.

Přidáno 11. 2. 2023, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

TOPlist