Třeťáci a čtvrťáci sbírali byliny

Po loňské návštěvě Fytonapu si děti odhlasovaly, že budou přes prázdniny sbírat byliny. Zapojila se polovina dětí ze třídy, někteří i se svými sourozenci a rodiči či babičkami.
Třeťáci a čtvrťáci sbírali byliny

Po prázdninách se to v naší třídě krásně provonělo maliníkem, břízou, bezem, chrpou, jitrocelem, jetelem. Možná jsem ani všechno nevyjmenovala. A kdo sbíral jako pilná včelička? Bětka a Rozálka Nápravníkovy, Maxík Straka s bráškou Vojtíkem, Kristýnka Nováková se svým mladším bratrem Adámkem, Luci Plášilová s Ilčou Janáčkovou, Jiřík Bartoška a Toník Slavětínský. A že těch bylinek bylo. Tonda je o prázdninách do výkupu odnesl sám, tudíž by na fotce bylo ještě větší množství. Nejví ce se činily holky Nápravníkovy a Maxík Straka s Vojtíkem Strakou. Pan Nápravník si pro bylinky do školy přijel a odpoledne nás velice potěšil, když přivezl finanční obnos. Děti z něj mají radost a za vybrané peníze po souhlasu rodičů, koupím dětem do třídy hry na polední pauzu. Ty přidáme do galerie po nákupu. Děti si některé vybraly samy. A odměny už jsou nakoupené. V pondělí bude překvapení.

A hry jsou předány. Je jich docela dost - lodě, karty, AZ kvíz, kostky, figurky, šachy, hra na procvičení paměti. Děti měly z her velkou radost. Troudám si říct, že se he hrám i hezky chovají a váží si jich. 

Děkuji všem dětem, jejich rodičům a prarodičům za pomoc při sběru bylinek. Přes zimu budeme také sbírat, ale něco jiného. Tak s chutí do toho a zase budeme mít něco hezkého.

Foto zde.

 

Přidáno 22. 9. 2017, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist