Třetí týden v první třídě

Malí prvňáčci si již pomalu zvykli na školní režim. Dokáží si ráno před zvoněním připravit pomůcky na hodinu a o hodinách se zážitkově učí první písmenka a seznamují se s matematickými pojmy.
Třetí týden v první třídě

Už dokáží přečíst písmeno O, S, B. Každé písmenko provází mnoho aktivit, přes pohádky, manipulaci, skládání  z kostek, seznamování se s praktickými věcmi na určené písmenko, hra na slepce s hledáním hmatem,vyhledávání písmenek, modelování z provázků atd. I matematice si učivo zpříjemňujeme hrou od manipulativních činností, přes kolíčkované, barvičkové počítání, dnes jsme objevili matematické divadýlko. To bylo teprve něco. Poskládat si vlastní scénu dle instrukcí a pak ji popsat. Na tomto se děti učí pravolevé orientaci, hned před, za, vedle. Divadýlko děti nadchlo. A další velký zážitek byly školní bubny. Každý si zahrál na svůj bubínek, zazpívali jsme si písničky o bubnu, zapochodovali jako vojáci, nasadili si kouzelné brýle. Tyto aktivity provázeli úvod k písmeni B. A zítra budeme pokračovat ve výtvarné výchově a přidáme další činnosti jako poznávání zakrytých písmen, další dokreslování, lepení a mnoho dalšího. 

Foto zde. 

Přidáno 21. 9. 2022, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist