Únor v 1. třídě

Naše první třída žije hrou. V hodinách se věnujeme činnostnímu učení, učení se samokontrolou a zážitkovému učení. Toto vše můžeme nabídnout dětem i proto, že malotřídní škola má obrovskou výhodu - tou je menší počet žáků ve třídě.
Únor v 1. třídě

 Některé činnosti děti velice rády opakují. Baví je skládání pohledů, práce s provázkem, hledání tvarů písmen. Novinkou pro ně bylo lovení ryb s pruty. Také se věnujeme pokusům. Před Vánoci jsme se bavili o získávání soli z moře, tak jsme si takový pokus v menším vytvořili ve třídě. Děti pečlivě po dlouhou dobu pozorovaly odpařování vody s rozpuštěnou solí. Když se voda odpařila, pozorovali jsme jednotlivé krystaly soli. A pustili se do dalšího pokusu, tentokráte s cukrem. Ještě nás po jarních prázdninách čeká pokus s pozorováním znečištěné vody a sázení semínek. Uvidíme, co nás ještě napadne. Jeden z nás přinesl i kostlivce, toho si vlastně po jarních prázdninách poskládáme. A také vyhodnotíme soutěž o nejhezčího sněhuláka. A mnoho dalších akcí nás v březnu čeká. Jednou z nich je prevence zubního kazu s Hurvínkem a Noc s Andersenem. Rovněž připravujeme i společnou akci prvňáčků s budoucími předškoláky.

Foto z únorových hodin zde.

Přidáno 2. 3. 2019, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist