Vánoční akademie

Vánoční akademie po delší odmlce opět ožila. Pamatují si ji pouze naši páťáci a čtvrťáci, protože doba "covidová" těmto akcím nepřála. Po třídách probíhal nácvik jednotlivých vystoupení, která se tento týden ucelila při hromadných zkouškách.
Vánoční akademie

Adventní čas si znovu navozujeme v naší tělocvičně, kterou zaplnily  děti nejen školní ale i školkové. Všichni účinkující se postupně vystřídali na jevišti a do hlediště se usadili rodiče, sourozenci, prarodiče, ale i tetičky. Přišli i naši absolventi. To je prima. A ve dvě hodiny se rozjelo naše vystoupení. Z dětí pomalu mohla odcházet tréma a obavy, jestli vše zvládnou. A já se domnívám, že to zvládli všichni vystupující. Tělocvična ožila zpěvem, tancem, hrou na hudební nástroje, přednášením básniček a scénkou. Každé vystoupení mělo své kouzlo. Vždyť je za ním ukrytý čas nácviku, společných chvil, smíchu a i chyb. Ale to k tomu patří. A nakonec se to podaří a děti za svůj výkon sklízí potlesk. Možná některým rodičům i ukápne slzička při pohledu na své děti. Naši akademii pravidelně zvučí pan Jan David, kterému děkujeme za ochotu a trpělivost při zkouškách a vystoupení. Další dík je pro pana Preisingera, který nám akademii natáčí a bude možné si zanedlouho koupit DVD se záznamem, paní Minářů, která vytvořila fotografie.  Také všem našim žákům, kteří povyrostli a dostali základy u nás v Rynárci, oni se postarali o vstup, chod našeho občerstvení a prodej na jarmarku. Fotokoutek vytvořila paní vychovatelka Andrea Dejmková. Poděkování patří i firmě Gábl bistro, která pro starší žáky  věnovala odměnu za obsluhu ve školním občerstvení. Děkujeme všem, kteří si udělali čas a přišli se na naše vystoupení podívat.

Pokud byste nám chtěli něco napsat, vkládám mail: sochorkova.zsrynarec@seznam.cz

Foto zkoušky zde, vánoční akademie zde.

Přidáno 3. 12. 2022, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

TOPlist