Noc s Andersenem

Po roce jsme pro děti opět připravili Noc s Andersenem. Vybrali jsme téma spisovatele Eduarda Petišky a i jeho pohádky Jak krtek ke kalhotkám přišel.
Noc s Andersenem

Příprava na celou akci probíhá již delší dobu a jsme velmi rádi za spolupráci s rodiči žáků. Děti z domova přinesly mnoho knížek Eduarda Petišky, které jsme si v průběhu večera prohlédli.

A jak celý večer probíhal? Nejdříve jsme se přivítali, nastavili si pravidla chování, podívali se na motivační video o knížkách, popovídali si o očekáváních. Poté nám páťáci řekli informace o panu spisovateli, letos by se dožil 100 let. Při prohlížení jeho knih jsme si poslechli hymnu Noci s Andersenem, přečetli si pozdrav od pana prezidenta. Následovalo povídání, jaký druh knih rádi čteme, ukázali jsme si obrázky a pročetli příběhy na pohádku Sněhová královna Hanse Christiana Andersena, všechny práce byly zaslány do soutěže. Vyluštili jsme si křížovku o E. Petiškovi, vypracovali list bylinkové babičky, kreslili jsme návrh krtečkových kalhotek a vybírali nejlepší kresby. Zahráli jsme si hru Dneska, poskládali puzzle krtečka, vymalovali omalovánky, páťáci si zahráli na plagiátory obrazu. Následovalo povídání o vydáních knih, které jsou čtivé. Celý večer jsme soutěžili v hádání pohádek, soutěž trvala od 19 - 24 hodin. Také jsme si povídali o knížce Kristýny Bubeníkové, která je pelhřimovskou rodačkou a vydala kuchařku. Večer byl naplněný jednou aktivitou za druhou a do spacáků jsme uléhali před jednou hodinou v noci. Spánku moc nebylo, protože první ptáčata se probudila v půl šesté . Ráno následovalo uklízení, hodnocení akce, rozdávání pamětních fotografií a fotografování na památku.

Děkujeme maminkám za napečené buchty.

Videa z akce najdetena instagramu zs_a_ms_rynarec.

Děti napsaly krásné zpětné vazby, což je pro nás učitele skvělá informace, že práce, kterou děláme se dětem líbí. Takže za rok znovu. 

Foto zde.

Přidáno 23. 3. 2024, autor: Dana Sochorková

loader Načítám...
Kdypak nám zvoní
1. hodina 7.408.25
2. hodina 8.409.25
3. hodina 9.3510.20
4. hodina 10.3011.15
Pol. přestávka 11.1512.05
6. hodina 12.0512.50
7. hodina 13.0013.45
8. hodina 13.5514.40