Noc s Andersenem

Ve spolupráci s místní knihovnou v Rynárci naše škola uspořádala ve dnech 23. -24.3. Noc s Andersenem, která vznikla na počest spisovatele H.Ch.Andersena, dánského pohádkáře. Akce byla připravena pro děti ze třetí a čtvrté třídy.
Noc s Andersenem

Sešli jsme se v podvečer ve škole, odkud jsme se zanedlouho přesunuli do místní knihovny, kde nás navštívil H.Ch. Andersen v podání paní učitelky. Nejdříve nám vyprávěl o svém životě. Následovala četba pohádky Palečka a hned po ní hledání pejsků po knihovně, protože téma našeho nocování bylo Povídání o pejskovi a kočičce. V knihovně jsme si prohlédli i rynáreckou kroniku, kterou píše knihovnice Katarína Truplová. A kdo nenašel svého pejska v knihovně, dočkal se ve škole. Pak už následoval sled různých činností - skládání puzzlí, vět do příběhu, hraní psího divadélka, kvíz o psech a kočičkách, poznávání pohádkových kočiček a psů, hádání pohádek s nápovědami každou čvtrhodinu na netu.  Soutěžili jsme od osmi hodin až do konce na internetu. Poslední pohádku jsme uhádli o půlnoci. Během večera jsme večeřeli, dívali se na pohádky o pejskovi a kočičce a i před spaním jsme si pustili na interaktivní tabuli příběh O pyšné noční košilce. Ani jsme všechno nestihli. Ráno jsme byli velice brzy vzhůru. Po úklidu spacáku a karimatek nás čekala hostina na šlechtickém sídle, kam nás pozval pan Andersen s kamarádkou. V nové jídelně pro nás byla připravena snídaně. Děkujeme mockrát maminkám za napečené buchty, byly velice dobré. Po snídani jsme se vrátili do třídy, napsali jsme, jak se nám nocování líbilo, rodiče si ho poslechli a dostali jsme malé dárky na památku. Akce to byla pěkná a když budeme mít dostatek sil, třeba ji za rok či dva znovu zopakujeme.

Názory dětí - Líbilo se mi  hledání pejsků, byla to pěkná Noc s Andersenem, super, super vyrábění, líbila se mi snídaně a spaní, líbilo se mi hádání pohádek a že se naše paní učitelka převlékla za Andersena, akce se podařila, bylo to super, nemohli jsme usnout a usnuli jsme až v 1.00 ráno, líbily se mi kvízy, panu Andersenovi bylo 212 let, líbilo se mi čtení v knihovně.

Jako třídní učitelka mám ze zpětné vazby dětí velkou radost a vím, že to byl dobrý nápad, tuto akci uspořádat. Dík patří i panu řediteli za umožnění této akce a za zatopení, také paní kuchařkám za čaj a možnost snídat v jídelně. Děkujeme.

Podařilo se nám dvakrát vyhrát v soutěžích k Noci s Andersenem, nejprve v hádání pohádek a i v kreslířské a literární soutěži. Jsme v očekávání , jaká výhra k nám do školy dorazí. A zase platí známé přísloví - "Komu se nelení, tomu se zelení".  smileyyessmiley

Foto zde.

Přidáno 24. 3. 2018, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist