První školní den

Po dvou měsících prázdnin se starší žáci vrací opět do školy a přichází také další prvnáčci. Škola se přes prázdniny proměnila. Třídy jsou nově vymalovány, proběhla rekonstrukce, vnitřní i vnější. Ta je ještě v plném proudu.
První školní den

Ale brzy vykoukne škola, hřiště, tělocvična v novém a daleko hezčím a příjemnějším kabátě. 

A jak to vypadá v první třídě? Prvňáčci si vybrali po příchodu ze šatny svou značku, která se jim líbila a usadili se do lavic. Zanedlouho přišla děvčata z kroužku fléten, která děti přivítalala písničkou, básničkami a hrou na flétničku a popřála našim nejmladším mnoho úspěchů, kamarádů, jedniček atd. Poté rodiče i děti přivítal pan starosta a pan ředitel. Pan starosta dětem přinesl dvě hry, aby pro ně byla škola hrou. Děkujeme. Na prvňáčky čekalo ve škole mnoho nového - nejen učební pomůcky, ale také balík, ve kterém byl ukryt maskot a kamarád. Děti také dostaly stojánek na tužky a malou sladkost, oboje se neslo ve znamení motýlů, což bylo tématem našeho zápisu do 1. třídy. Domů prvňáci odcházeli se dvěma batohy, s jedním do školy přišli a druhý jim věnoval Kraj Vysočina.

Ráda bych poděkovala dívkám z fléten za přípravu pásma a prázdninový nácvik, rodičům za spolupráci. A co popřát prvňáčkům? Aby se jim u nás ve škole líbilo, domů chodili s úsměvem na tváři a těšili se na další školní den. Rodičům mnoho trpělivosti, protože školní začátky jsou náročné, ale na konci roku budou děti umět počítat, psát, číst, spolupracovat a budou mít i nové kamarády.

Jedno čínské přísloví praví: " Učení v mládí je rytí do kamene, učení ve stáří psaní do písku." 

Fotografie z 1. školního dne - zde.

 

Přidáno 1. 9. 2022, autor: Dana Sochorková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kdypak nám zvoní?
1. hodina 7.40 - 8.25
2. hodina 8.40 - 9.25
3. hodina 9.35 - 10.20
4. hodina 10.30 - 11.15
Pol. přestávka 11.15 - 12.05
6. hodina 12.05 - 12.50
7. hodina 13.00 - 13.45
8. hodina 13.55 - 14.40

 


 

 

TOPlist