Uspěli jsme v okresním kole Jazykového WocaBee šampionátu!

Naše škola se zapojila do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěží se online v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee (čte se "vokebí").
Uspěli jsme v okresním kole Jazykového WocaBee šampionátu!

Třída 4se v rámci okresu Pelhřimov umístila na vynikajícím 1. místědíky čemuž získala ceny a postoupila do krajského kola.
Třída 3. se v rámci okresu Pelhřimov umístila na vynikajícím 2. místědíky čemuž získala ceny a postoupila do krajského kola.

To probíhá právě v těchto dnech, kdy žáci soutěží o postup do celostátního kola soutěže, ve kterém můžeme získat další ceny příspěvek na modernizaci škol v hodnotě 150 000 Kč.
Soutěž vyvrcholí mezinárodním finále, ve kterém se utkají ty nejlepší třídy z 8 zemí!

Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem.
V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků, měřená počtem bodů získaných za procvičování slovíček.
Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se i naučí.
Každý žák naší třídy 3. získal během okresního kola denně v průměru 1243 WocaPoints bodů, což činí přibližně 828 správných odpovědí za den. Čtvrťáci nahráli průměrně ještě více bodů.
Třídy v šampionátu soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují skutečně všichni žáci a slovíčka se naučí včetně správné výslovnosti.
Aplikace WocaBee navíc pracuje s každým žákem individuálně za pomoci umělé inteligence a žáci si ji mohou spustit na mobilu, tabletu či počítači.
Všechny informace o soutěži, jakož i její průběžné výsledky jsou k dispozici na:

www.wocabee.app/soutez

Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí našich žáků a jejich motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité.
Jsme velmi rádi, že na naší škole dáváme prostor moderním technologiím a učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který žáky baví a přináší jim skutečné výsledky!
Držíme jim v soutěži palce!

Výsledky krajského kola budou vyhlášeny v pondělí 13. listopadu.

Přidáno 8. 11. 2023, autor: Dana Sochorková